Z przewodnikiem na wspinaniu w Tatrach

Wspinaczka górska

Proponuję wspólne wyjścia o charakterze taternickim na ściany w Polskich i Słowackich Tatrach. Latem czekają na nas; Zamarła i Wołowa Turnia, Mnich ze swoimi ścianami, Zadni Mnich, Żabi Kapucyn, Batyżowiecki Szczyt, Galeria Osterwy, Szarpane Turnie, Mały Lodowy i Ostry Szczyt, południowa Kieżmarskiego, zachodnia Łomnicy etc. Zimą znakomite warunki do wspinania mikstowego znajdziemy nad Czarnym Stawem Gąsienicowym, w rejonie Świnicy, na Progu Mnichowym, Buli pod Rysami ale także na Tępej, w otoczeniu Dol. Furkotnej i Młynickiej czy też Kieżmarskiej.

Dla kogo:

Przede wszystkim dla tych z Was, którzy nie boją się stawić czoła swoim słabościom oraz lubią emocje związane z trudem wspinaczki. Dla bardziej lub mniej doświadczonych taterników i wspinaczy, którzy nie mają jeszcze wystarczającego zaufania do swoich umiejętności. Dla tych, którzy z taternictwem nie mieli jeszcze nic wspólnego, ale lubią się wspinać, choćby na sztucznych ściankach lub na skałkach. Zachęcam do eksperymentu i do próby umówienia się. Z doświadczonym partnerem u boku - zawodowym przewodnikiem, zrealizujecie swoje pomysły wspinaczkowe bez bagażu nadmiernego stresu, za to z większą pewnością siebie.

Przygotowanie:

Stanowczo nie musicie mieć specjalistycznego przeszkolenia aby zacząć wspinać się pod okiem przewodnika. Zaczynając od łatwiejszych przedsięwzięć, możecie Państwo powoli zgłębiać temat i zdobywać coraz to większe doświadczenie. Wielu moich klientów przeszło prawdziwą metamorfozę - od zupełnych laików i amatorów do samodzielnych, teraz już "prawdziwych" wspinaczy. Przypomnę też, że każde wyjście rozpoczyna się od sprawdzenia sprzętu i wyposażenia oraz przeszkolenia w zakresie poprawności jego użycia. Uczymy sie lub przypominamy schemat wspinaczki górskiej oraz powtarzamy kluczowe zagadnienia. W cenie usługi otrzymacie także niezbędny sprzęt osobisty i asekuracyjny. Mam uprawnienia państwowe (jest to zawód regulowany) do prowadzenia swojej działalności na drogach o dowolnej trudności, oczywiście w granicach naszych wspólnych możliwości. 

Dobór celu:

Moją rolą jest pomoc w wyborze celu i w przygotowaniach. Jeśli dopiero zaczynacie się wspinać, byliście kilka razy na skałkach lub jakiejś sztucznej ściance, to trzeba by rozglądnąć się za czymś, co nie zaskoczy Was emocjonalnie lub fizycznie i przede wszystkim, pozwoli na radość wspinania. Trzeba zdobyć trochę doświadczenia na kilku łatwiejszych i krótszych drogach. Gdy to doświadczenie się pojawi lub gdy macie za sobą kurs taternicki PZA, wówczas możliwości planowania celów są zdecydowanie szersze. 

Poniżej znajdziecie przykładowe zdjęcia z prywatnego wspinania oraz z pracy przewodnickiej... Zapraszam!