Szkolenia indywidualne

Zachęcam do szkolenia pod okiem przewodnika wysokogórskiego. To nie są kursy i szkolenia grupowe tylko bardzo precyzyjnie dobrane, indywidualne zajęcia, obejmujące dokładnie to czego chcecie się nauczyć. Można powiedzieć, że to uzupełnienie oferty wszelakich "szkół górskich" dla tych z Was, którzy nie przepadają za tłokiem i tak zwaną organizacją grupową ;)

Szkolenie - dlaczego akurat z wysokogórskim przewodnikiem tatrzańskim?

Podstawą bezpieczeństwa w wykonywaniu naszej działalności zawodowej jest całoroczne doświadczenie wspinaczkowe i narciarskie. Niektórzy z nas każdego roku spędzają w górach sto kilkadziesiąt dni, wspinając się na ścianach skalnych i lodowych, zdobywając trudnodostępne turnie lub dla odmiany najwyższe szczyty Tatr, oczywiście latem i zimą. Tam gdzie to możliwe, w tej chłodniejszej porze roku, używamy nart - do przemieszczania się, ale także po to, by mieć radość z jakiegoś fajnego zjazdu. Do tego robimy to wszystko, mając pod opieką ludzi. Zapewniamy naszym gościom jak największe bezpieczeństwo, gdyż to należy do podstawowych obowiązków zawodowych każdego z nas. Tego wszystkiego po prostu nie da się robić ot tak, bo nikomu nie starczyło by odporności psychicznej na codzienne wyzwania. Nasze umiejętności to efekt nie tylko wieloletnich szkoleń ale także - a może przede wszystkim - doświadczenia, praktyki i tego co przeżyliśmy w górach.

Wszyscy przewodnicy SWPT* zobowiązani są do corocznych szkoleń i unifikacji.

Najczęściej szkolimy się w tematach takich jak:

  • szkolenia w zakresie zimowej turystyki wysokogórskiej (poruszanie się w rakach, hamowanie czekanem, podstawowe techniki asekuracji liną)
  • szkolenia lawinowe (ABC lawinowe, testy grupowe, poszukiwania detektorem - technika, taktyka, schematy, sondowanie, odkopywanie, pierwsza pomoc)
  • szkolenia w zakresie podstaw używania liny (budowa stanowisk, zakładanie przelotów, zjazdy na linie z autoasekuracją)
  • szkolenia w zakresie autoratownictwa

Takie indywidualne szkolenia, ograniczone maksymalnie do kilku osób, są bardzo efektywne! Bardzo szybko można zdobyć podstawową wiedzę i umiejętności, których samodzielne zdobywanie trwało by latami. Jest to oferta dla początkujących wspinaczy oraz dla turystów o różnym stopniu zaawansowania.

Można też spróbować połączyć tematy szkoleniowe z wyjściem na jakiś szczyt, czyli można pokusić się o zorganizowanie wycieczki szkoleniowej, która oprócz dawki wiedzy dostarczy wrażeń estetycznych. Zapraszam pojedyncze osoby, małżeństwa, pary, ewentualnie kilkuosobowe grupki.

Zapraszam serdecznie!

* SWPT - Stowarzyszenie Wysokogórskich Przewodników Tatrzańskich