Referencje


Jeśli tu trafiliście, oznacza że szukacie kogoś kto zaoferuje Wam coś więcej niż tylko przewodnictwo.
To najlepszy z najlepszych wyborów. Paweł jest przewodnikiem z niebywałym doświadczeniem i opanowaniem. Oprócz jego profesjonalizmu otrzymacie coś więcej. Zyskacie przestrzeń na podziwianie pięknych widoków, nie musicie gonić, spieszyć się. Paweł, również jako fotograf podaruje Wam fantastyczną pamiątkę. Pisać można długo … musicie sami się przekonać.
Dodał: Anka     dnia: 2023-12-19 08:00:27    
Hej Wszystkim!

3 x na TAK! Zdecydowanie polecam wspólne wspiny z Pawłem! Właściwy człowiek w odpowiednim miejscu. Profesjonalista w każdym calu. Nietuzinkowe poczucie humoru :). Zrealizowaliśmy z Pawłem klasyczne kombo: Kuluar Kurtyki + Mnich. Cała "akcja" przebiegła płynnie i z uśmiechem na twarzy zarówno z Pawła jak i naszej strony (z naszej strony oczywiście dzięki Pawłowi :p). Poczucie bezpieczeństwa towarzyszyło Nam na każdym pokonanym metrze, co nie znaczy, że Paweł nie daje okazji żeby się zmęczyć!

A dla wszystkich amatorów wspinaczki lodowej polecam możliwość podszkolenia techniki pod okiem Pawła na lodospadach w Dolinie Białej Wody i nie tylko!

Z górskim pozdrowieniem,

Bartek
Dodał: Bartosz Puzio     dnia: 2023-04-12 08:56:52    
Paweł jest człowiekiem roztaczającym wokół siebie aurę absolutnego spokoju i doświadczenia. Kiedy prowadzi, ekspozycja jest mniej stresująca, lód mniej kruchy, a friendy lepiej trzymają ;)

Jednego dnia udało się Kuluarem Kurtyki dotrzeć na Mnicha, w międzyczasie poznając masę fajnych patentów sprzętowych, dowiedzieć się co nieco o ocenie lokalnego ryzyka lawinowego i po prostu pogadać w naprawdę fajnym towarzystwie.

Nieważne, czy nigdy się nie wspinałeś czy masz większe doświadczenie ale chciałbyś poznać nowe drogi i miejsca, Paweł jest człowiekiem którego szukasz.

Jeszcze raz dzięki, jeśli tylko następna zima dopisze, na pewno jeszcze będę Cię nagabywać ;)
Dodał: Bartek     dnia: 2023-04-09 14:33:00    
Profesjonalny, doświadczony przewodnik, którego każdemu polecam – duża wiedza, wyrozumiałość i cierpliwość dla uczestnika. Bardzo ładne zdjęcia z każdego wyjścia. No i ogólnie sympatyczny człowiek, z którym fajnie spędza się czas w górach. Każde wyjście z Pawłem jest dla mnie świetną zabawą, pokonywaniem nowych wyzwań, realizacją górskich celów, których sama nigdy bym nie osiągnęła, a przede wszystkim niesamowitą przygodą.
Dzięki za wspólnie spędzony czas w górach i do zobaczenia na kolejnych wyprawach!
Dodał: Natalia     dnia: 2023-01-10 21:46:51    
Wraz z Pawłem udało się zrealizować świetny cel - Mnich i to od razu w zimowych warunkach. Ogólnie - same ochy, achy i superlatywy - świetny kontakt, genialna atmosfera i mega profesjonalizm. Cała wyprawa to rewelacyjnie spędzony czas, ciekawe rozmowy, zdobyta wiedza, a przede wszystkim wyzwanie i bezpieczeństwo. Paweł jest przewodnikiem z powołania, fantastycznie prowadzi klienta, zapewnia pełne wsparcie, ale jednocześnie czuć, że cel osiąga się samodzielnie - Paweł służy radą oraz zapewnia asekurację i bezpieczeństwo, jednocześnie oferując możliwość podjęcia ciekawych wyzwań wspinaczkowych, a to wszystko w naprawdę świetnej i luźnej atmosferze. Jedno jest pewne - to była nasza pierwsza, ale z pewnością nie ostatnia wspólna wyprawa.
Dziękuję za wspólny czas i do zobaczenia!
Dodał: Łukasz M     dnia: 2022-11-03 23:21:23    
Paweł,
Jeszcze raz dziękuję za wspaniały wypad. Dzięki Tobie miałem po raz pierwszy okazję prawdziwie poczuć nasze wspaniałe polskie góry w ich jakże cudownej jesiennej odsłonie. Mam nadzieję, że mimo "ceprowskiech" korzeni nie było ze mną tak do końca wstydu ;-). Oprócz profesjonalizmu i bezpieczeństwa zapewniłeś mi również wspaniałe towarzystwo, poczucie humoru, wiedzę oraz cudowne wspomnienia. Liczę, że to nie był nasz ostatni wspólny wypad. Dziękuję i mam nadzieję do zobaczenia !!!
Dodał: Bartek     dnia: 2021-10-08 08:56:03    
Na pytanie z kim w góry: śmiało i z ręką na sercu powiem: z Pawłem Orawcem.

Mam ogromną przyjemność odkrywać Tatry w jego towarzystwie, gdyż zapewnia nie tylko bezpieczeństwo i wsparcie, czy pomoc w doborze celu i niezbędny sprzęt, ale przede wszystkim dzieli się swą miłością do Tatr.
Zawsze z niecierpliwością czekam na kolejną przygodę!
Dodał: Marta     dnia: 2021-08-03 18:18:34    
Dzięki serdeczne za miłe słowa! Kurczę, naprawdę dziękuję :)
Dodał: Paweł     dnia: 2020-06-28 18:42:33    
Z całą pewnością Paweł jest przewodnikiem na 6😄cierpliwy, uważny ... a przy tym fajny człowiek. Dzięki jego profesjonalizmowi i dobrej energii wycieczka na Mnicha okazała się niezapomnianą, wspaniałą przygodą. Dziękujemy i do zobaczenia za rok:)
Dodał: Karola     dnia: 2019-10-21 18:11:13    
Dwa zimowe wyjścia z Pawłem pod koniec lutego (jako prezent od Mikołaja). Tak jak piszą poprzednicy 100% satysfakcji :-)))) Świnica zdobyta, dwa małe lodospady zaliczone (pomiędzy Czarnym a Zmarzłym stawem oraz nad Zmarzłym Stawem Gąsienicowym). Wspaniałe widoki, szczypta adrenaliny, duża dawka przekazanej wiedzy, cennych wskazówek oraz ciekawostek przy jednoczesnym poczuciu bezpieczeństwa - niezapomniane wrażenia. Dla każdego Paweł znajdzie ciekawy pomysł na wycieczkę - nawet przy gorszej pogodzie ma w zanadrzu ciekawą opcję rezerwową, gdy pierwotny plan nie będzie możliwy. Profesjonalista w każdym calu! Polecam bez wahania.
Dzięki Paweł za świetną górską przygodę i do zobaczenia wkrótce :-)))))
Dodał: Dżeger     dnia: 2019-06-19 16:53:04    
Paweł jest zawodowcem wśród przewodników. Ale jego cechą jest to ze jest otwarty na rozmowę i żarty,nie każdy przewodnik ma takie walory 😁
Dodał: Tomek Trzmiel     dnia: 2019-06-13 22:12:44    
Paweł, co tu dużo mówić... ;)))
Spotkaliśmy się trzykrotnie i pisząc, że za każdym razem wracaliśmy do domu zadowoleni z naszych górskich wypadów, to i tak za mało napisane ;)
Paweł to nie tylko świetny Przewodnik, ale także sympatyczny człowiek.
Pod wszystkim co napisali poprzednicy, podpisujemy się rękami i nogami, i z zamkniętymi oczami :)
Nie wiemy jak to robi, ale nawet pogodę udaje Mu się zamówić!!! :D A już na pewno dla nas :D

Paweł, do zobaczenia w sierpniu! :)))
Dodał: Graga&Dawid     dnia: 2018-07-24 15:05:49    
Doskonałe przygotowanie wycieczki, pełne poczucie bezpieczeństwa, a do tego miła atmosfera i mnóstwo górskich anegdotek to tylko niektóre atrybuty wycieczek w towarzystkie Pawła :)
Bezdenna cierpliwość dla mniej lub bardziej udolnych wspinaczy, wewnętrzny spokój, niesamowity zasób fachowej wiedzy i pewność działań poparta wieloletnim doświadczeniam sprawiają, że każdy cel jest do zdobycia.
Bardzo dziękuję za świetny czas i fantastyczne zdjęcia!
Dodał: Nel     dnia: 2018-06-11 14:22:35    
Paweł Orawiec to przewodnik z prawdziwego zdarzenia. Od samego początku, kontaktu na drodze mailowej po sam koniec wyprawy, świetny kontakt. Stoicki spokój i indywidualne podejście do każdej osoby, która jest pod jego ,,skrzydłami". Ogromna wiedza, doświadczenie i pasja Pawła sprawiają, że droga na Mnicha mineła nam szybko, spokojnie, bezpiecznie i z uśmiechem na ustach. Nie było momentu w całej wyprawie abyśmy odczuli jakiekolwiek zagrożenie. Paweł zadbał o każdy szczegół na trasie. Cała droga i wspinanie było niewiarygodnym przeżyciem o które zadbał nasz super przewodnik. Nie dość że pozwolił nam zdobyć ten piękny szczyt, to przy okazji pokazał nam i opisał góry dookoła nas.
Jesteśmy bardzo wdzięczni za zdjęcia które, Paweł robił nam przez całą drogę, to dzięki niemu nasz wyjątkowy dzień jakim były zaręczyny odbyły się w tak zachwycającym, wysokim i nietypowym miejscu, jakim był szczyt Mnicha. Wierzymy że to nie ostatni raz gdy Paweł towarzyszył nam w górach. Polecamy Pawła dla każdego chcącego zdobywać nasze piękne Tatry. 10000% Zadowolenia.
Dodał: Paulina i Maciej     dnia: 2018-05-01 07:39:02    
Paweł Orawiec to profesjonalista, o czym mogłam się przekonać już podczas wymiany wiadomości mailowych przed planowanym wspólnym wejściem na Mnicha. Dzień wyjścia potwierdził pierwsze wrażenie. Paweł okazał się niezwykle punktualny, uprzejmy, rzeczowo przedstawił wszystkie potrzebne informacje dotyczące wyjścia i okazał duże zainteresowanie i zaangażowanie, co wywarło na mnie bardzo pozytywne wrażenie. Paweł jest bardzo inteligentnym człowiekiem, poprzez swoje podejście, rozmowę, świetne poczucie humoru, pewność siebie, a przy tym skromność, potrafi wytworzyć niesamowitą atmosferę podczas całej wyprawy. Dba o każdy szczegół, przez co czułam się bezpiecznie w każdej chwili. Całość, dzięki uprzejmości Pawła, została uwieczniona na zdjęciach, które Paweł przesłał mi kolejnego dnia (jest bardzo słowny - jak powiedział, tak zrobił :) To dla mnie zaszczyt, że mogłam poznać i wspinać się z tak niesamowitym człowiekiem, fajnie jest poznawać takich ludzi :) Lepszych 30. urodzin sobie nie mogłam wymarzyć!! :) DZIĘKUJĘ i polecam wszystkim w 100% wychodzenie z Pawłem w góry :)
Dodał: Asia     dnia: 2016-12-02 13:24:34    
Wczoraj (21/04/16) dzięki wiedzy, uprzejmości i anielskiej cierpliwości Pana Pawła weszłam z nim na Rysy ( i zeszłam, co chyba było jeszcze bardziej emocjonujące 😜). Pan Paweł umożliwił mi spełnienie jednego z moich marzeń, za co jestem mu niesamowicie wdzięczna. Pełen profesjonalizm, umiejętność dostosowania się do tempa drugiej osoby zrozumienie dla moich możliwości kondycyjnych oraz fantastyczne poczucie humoru to cechy Pana Pawła. Gorąco polecam wszystkim górołazom.
Dodał: Joanna     dnia: 2016-04-22 06:34:51    
Razem w góry tylko z Pawlem!
Dodał: Magda i Mariusz z Gdyni     dnia: 2016-03-28 21:08:05    
Staram się czynnie spędzać wolny czas. Ponieważ mieszkam w Wielkopolsce nie zawsze Tatry są celem wypadów wekendowych. Choćby dlatego, że szlaki turystyczne nie mieszczą niekiedy "masy" turystów. Powstał pomysł, może szlaki taternicze z przewodnikiem. I tak trafiłem na Pawła Orawca. Propozycja Pawła wspaniała - zimowe wejście na Mnicha. Od momentu spotkania do pożegnania, Paweł był profesjonalistą. Jest kulturalnym, doświadczonym przewodnikiem. Zna nie tylko Tatry ale zna psychikę turystów. Wie jak ich zmobilizować lub kiedy pozwolić im "odpuścić". Najważniejsze jest jednak gwarantowane bezpieczeństwo. (Oczywiście są sytuacje na które nie mamy wpływu). Analizując na "zimno" dziś wiem, że na każdym odcinku byłem bezpieczny. I za to Pawłowi dziękuję. Wiem, że zapytany kogo polecam na przewodnika wspaniałej wyprawy - odpowiadam PAWŁA ORAWCA.
Dodał: Marek Bogusz - Kalisz     dnia: 2016-03-09 17:17:51    
Moja przygoda ze wspinaczką w Tatrach rozpoczęła się z Pawłem 3 lata temu. Od tego czasu przeszliśmy wspólnie niejedną drogę, zarówno letnie jak i zimowe, bardziej ambitne i bardziej rekreacyjne. Nigdy się na nim nie zawiodłem, mam 100% zaufania pod względem umiejętności wspinaczkowych i znajomości Tatr. Profesjonalista, a dodatkowo po prostu fajny partner do górskich wycieczek.
Dodał: Marek     dnia: 2016-02-22 14:27:23