Referencje


Paweł Orawiec to profesjonalista, o czym mogłam się przekonać już podczas wymiany wiadomości mailowych przed planowanym wspólnym wejściem na Mnicha. Dzień wyjścia potwierdził pierwsze wrażenie. Paweł okazał się niezwykle punktualny, uprzejmy, rzeczowo przedstawił wszystkie potrzebne informacje dotyczące wyjścia i okazał duże zainteresowanie i zaangażowanie, co wywarło na mnie bardzo pozytywne wrażenie. Paweł jest bardzo inteligentnym człowiekiem, poprzez swoje podejście, rozmowę, świetne poczucie humoru, pewność siebie, a przy tym skromność, potrafi wytworzyć niesamowitą atmosferę podczas całej wyprawy. Dba o każdy szczegół, przez co czułam się bezpiecznie w każdej chwili. Całość, dzięki uprzejmości Pawła, została uwieczniona na zdjęciach, które Paweł przesłał mi kolejnego dnia (jest bardzo słowny - jak powiedział, tak zrobił :) To dla mnie zaszczyt, że mogłam poznać i wspinać się z tak niesamowitym człowiekiem, fajnie jest poznawać takich ludzi :) Lepszych 30. urodzin sobie nie mogłam wymarzyć!! :) DZIĘKUJĘ i polecam wszystkim w 100% wychodzenie z Pawłem w góry :)
Dodał: Asia     dnia: 2016-12-02 13:24:34    
Wczoraj (21/04/16) dzięki wiedzy, uprzejmości i anielskiej cierpliwości Pana Pawła weszłam z nim na Rysy ( i zeszłam, co chyba było jeszcze bardziej emocjonujące 😜). Pan Paweł umożliwił mi spełnienie jednego z moich marzeń, za co jestem mu niesamowicie wdzięczna. Pełen profesjonalizm, umiejętność dostosowania się do tempa drugiej osoby zrozumienie dla moich możliwości kondycyjnych oraz fantastyczne poczucie humoru to cechy Pana Pawła. Gorąco polecam wszystkim górołazom.
Dodał: Joanna     dnia: 2016-04-22 06:34:51    
Razem w góry tylko z Pawlem!
Dodał: Magda i Mariusz z Gdyni     dnia: 2016-03-28 21:08:05    
Staram się czynnie spędzać wolny czas. Ponieważ mieszkam w Wielkopolsce nie zawsze Tatry są celem wypadów wekendowych. Choćby dlatego, że szlaki turystyczne nie mieszczą niekiedy "masy" turystów. Powstał pomysł, może szlaki taternicze z przewodnikiem. I tak trafiłem na Pawła Orawca. Propozycja Pawła wspaniała - zimowe wejście na Mnicha. Od momentu spotkania do pożegnania, Paweł był profesjonalistą. Jest kulturalnym, doświadczonym przewodnikiem. Zna nie tylko Tatry ale zna psychikę turystów. Wie jak ich zmobilizować lub kiedy pozwolić im "odpuścić". Najważniejsze jest jednak gwarantowane bezpieczeństwo. (Oczywiście są sytuacje na które nie mamy wpływu). Analizując na "zimno" dziś wiem, że na każdym odcinku byłem bezpieczny. I za to Pawłowi dziękuję. Wiem, że zapytany kogo polecam na przewodnika wspaniałej wyprawy - odpowiadam PAWŁA ORAWCA.
Dodał: Marek Bogusz - Kalisz     dnia: 2016-03-09 17:17:51    
Moja przygoda ze wspinaczką w Tatrach rozpoczęła się z Pawłem 3 lata temu. Od tego czasu przeszliśmy wspólnie niejedną drogę, zarówno letnie jak i zimowe, bardziej ambitne i bardziej rekreacyjne. Nigdy się na nim nie zawiodłem, mam 100% zaufania pod względem umiejętności wspinaczkowych i znajomości Tatr. Profesjonalista, a dodatkowo po prostu fajny partner do górskich wycieczek.
Dodał: Marek     dnia: 2016-02-22 14:27:23