Referencje


Dzięki serdeczne za miłe słowa! Kurczę, naprawdę dziękuję :)
Dodał: Paweł     dnia: 2020-06-28 18:42:33    
Z całą pewnością Paweł jest przewodnikiem na 6😄cierpliwy, uważny ... a przy tym fajny człowiek. Dzięki jego profesjonalizmowi i dobrej energii wycieczka na Mnicha okazała się niezapomnianą, wspaniałą przygodą. Dziękujemy i do zobaczenia za rok:)
Dodał: Karola     dnia: 2019-10-21 18:11:13    
Dwa zimowe wyjścia z Pawłem pod koniec lutego (jako prezent od Mikołaja). Tak jak piszą poprzednicy 100% satysfakcji :-)))) Świnica zdobyta, dwa małe lodospady zaliczone (pomiędzy Czarnym a Zmarzłym stawem oraz nad Zmarzłym Stawem Gąsienicowym). Wspaniałe widoki, szczypta adrenaliny, duża dawka przekazanej wiedzy, cennych wskazówek oraz ciekawostek przy jednoczesnym poczuciu bezpieczeństwa - niezapomniane wrażenia. Dla każdego Paweł znajdzie ciekawy pomysł na wycieczkę - nawet przy gorszej pogodzie ma w zanadrzu ciekawą opcję rezerwową, gdy pierwotny plan nie będzie możliwy. Profesjonalista w każdym calu! Polecam bez wahania.
Dzięki Paweł za świetną górską przygodę i do zobaczenia wkrótce :-)))))
Dodał: Dżeger     dnia: 2019-06-19 16:53:04    
Paweł jest zawodowcem wśród przewodników. Ale jego cechą jest to ze jest otwarty na rozmowę i żarty,nie każdy przewodnik ma takie walory 😁
Dodał: Tomek Trzmiel     dnia: 2019-06-13 22:12:44    
Paweł, co tu dużo mówić... ;)))
Spotkaliśmy się trzykrotnie i pisząc, że za każdym razem wracaliśmy do domu zadowoleni z naszych górskich wypadów, to i tak za mało napisane ;)
Paweł to nie tylko świetny Przewodnik, ale także sympatyczny człowiek.
Pod wszystkim co napisali poprzednicy, podpisujemy się rękami i nogami, i z zamkniętymi oczami :)
Nie wiemy jak to robi, ale nawet pogodę udaje Mu się zamówić!!! :D A już na pewno dla nas :D

Paweł, do zobaczenia w sierpniu! :)))
Dodał: Graga&Dawid     dnia: 2018-07-24 15:05:49    
Doskonałe przygotowanie wycieczki, pełne poczucie bezpieczeństwa, a do tego miła atmosfera i mnóstwo górskich anegdotek to tylko niektóre atrybuty wycieczek w towarzystkie Pawła :)
Bezdenna cierpliwość dla mniej lub bardziej udolnych wspinaczy, wewnętrzny spokój, niesamowity zasób fachowej wiedzy i pewność działań poparta wieloletnim doświadczeniam sprawiają, że każdy cel jest do zdobycia.
Bardzo dziękuję za świetny czas i fantastyczne zdjęcia!
Dodał: Nel     dnia: 2018-06-11 14:22:35    
Paweł Orawiec to przewodnik z prawdziwego zdarzenia. Od samego początku, kontaktu na drodze mailowej po sam koniec wyprawy, świetny kontakt. Stoicki spokój i indywidualne podejście do każdej osoby, która jest pod jego ,,skrzydłami". Ogromna wiedza, doświadczenie i pasja Pawła sprawiają, że droga na Mnicha mineła nam szybko, spokojnie, bezpiecznie i z uśmiechem na ustach. Nie było momentu w całej wyprawie abyśmy odczuli jakiekolwiek zagrożenie. Paweł zadbał o każdy szczegół na trasie. Cała droga i wspinanie było niewiarygodnym przeżyciem o które zadbał nasz super przewodnik. Nie dość że pozwolił nam zdobyć ten piękny szczyt, to przy okazji pokazał nam i opisał góry dookoła nas.
Jesteśmy bardzo wdzięczni za zdjęcia które, Paweł robił nam przez całą drogę, to dzięki niemu nasz wyjątkowy dzień jakim były zaręczyny odbyły się w tak zachwycającym, wysokim i nietypowym miejscu, jakim był szczyt Mnicha. Wierzymy że to nie ostatni raz gdy Paweł towarzyszył nam w górach. Polecamy Pawła dla każdego chcącego zdobywać nasze piękne Tatry. 10000% Zadowolenia.
Dodał: Paulina i Maciej     dnia: 2018-05-01 07:39:02    
Paweł Orawiec to profesjonalista, o czym mogłam się przekonać już podczas wymiany wiadomości mailowych przed planowanym wspólnym wejściem na Mnicha. Dzień wyjścia potwierdził pierwsze wrażenie. Paweł okazał się niezwykle punktualny, uprzejmy, rzeczowo przedstawił wszystkie potrzebne informacje dotyczące wyjścia i okazał duże zainteresowanie i zaangażowanie, co wywarło na mnie bardzo pozytywne wrażenie. Paweł jest bardzo inteligentnym człowiekiem, poprzez swoje podejście, rozmowę, świetne poczucie humoru, pewność siebie, a przy tym skromność, potrafi wytworzyć niesamowitą atmosferę podczas całej wyprawy. Dba o każdy szczegół, przez co czułam się bezpiecznie w każdej chwili. Całość, dzięki uprzejmości Pawła, została uwieczniona na zdjęciach, które Paweł przesłał mi kolejnego dnia (jest bardzo słowny - jak powiedział, tak zrobił :) To dla mnie zaszczyt, że mogłam poznać i wspinać się z tak niesamowitym człowiekiem, fajnie jest poznawać takich ludzi :) Lepszych 30. urodzin sobie nie mogłam wymarzyć!! :) DZIĘKUJĘ i polecam wszystkim w 100% wychodzenie z Pawłem w góry :)
Dodał: Asia     dnia: 2016-12-02 13:24:34    
Wczoraj (21/04/16) dzięki wiedzy, uprzejmości i anielskiej cierpliwości Pana Pawła weszłam z nim na Rysy ( i zeszłam, co chyba było jeszcze bardziej emocjonujące 😜). Pan Paweł umożliwił mi spełnienie jednego z moich marzeń, za co jestem mu niesamowicie wdzięczna. Pełen profesjonalizm, umiejętność dostosowania się do tempa drugiej osoby zrozumienie dla moich możliwości kondycyjnych oraz fantastyczne poczucie humoru to cechy Pana Pawła. Gorąco polecam wszystkim górołazom.
Dodał: Joanna     dnia: 2016-04-22 06:34:51    
Razem w góry tylko z Pawlem!
Dodał: Magda i Mariusz z Gdyni     dnia: 2016-03-28 21:08:05    
Staram się czynnie spędzać wolny czas. Ponieważ mieszkam w Wielkopolsce nie zawsze Tatry są celem wypadów wekendowych. Choćby dlatego, że szlaki turystyczne nie mieszczą niekiedy "masy" turystów. Powstał pomysł, może szlaki taternicze z przewodnikiem. I tak trafiłem na Pawła Orawca. Propozycja Pawła wspaniała - zimowe wejście na Mnicha. Od momentu spotkania do pożegnania, Paweł był profesjonalistą. Jest kulturalnym, doświadczonym przewodnikiem. Zna nie tylko Tatry ale zna psychikę turystów. Wie jak ich zmobilizować lub kiedy pozwolić im "odpuścić". Najważniejsze jest jednak gwarantowane bezpieczeństwo. (Oczywiście są sytuacje na które nie mamy wpływu). Analizując na "zimno" dziś wiem, że na każdym odcinku byłem bezpieczny. I za to Pawłowi dziękuję. Wiem, że zapytany kogo polecam na przewodnika wspaniałej wyprawy - odpowiadam PAWŁA ORAWCA.
Dodał: Marek Bogusz - Kalisz     dnia: 2016-03-09 17:17:51    
Moja przygoda ze wspinaczką w Tatrach rozpoczęła się z Pawłem 3 lata temu. Od tego czasu przeszliśmy wspólnie niejedną drogę, zarówno letnie jak i zimowe, bardziej ambitne i bardziej rekreacyjne. Nigdy się na nim nie zawiodłem, mam 100% zaufania pod względem umiejętności wspinaczkowych i znajomości Tatr. Profesjonalista, a dodatkowo po prostu fajny partner do górskich wycieczek.
Dodał: Marek     dnia: 2016-02-22 14:27:23