Trudne i efektowne

Zdobądźmy razem strzeliste turnie skalne. Najciekawsze z nich to; Mnich i jego wyższy brat Zadni Mnich, także Żabia Lalka i Żabi Koń. Ale to nie wszystko. Polecam do kompletu inne cele o podobnej formie jak chociażby Tomkowe Igły albo... Chłopek, którego można odwiedzić przy okazji wycieczki na Mięguszowiecki Szczyt Czarny

Najciekawsze i najbardziej efektowne szczyty i iglice skalne znajdują się poza obszarem udostępnionym dla turystów.

Legalnie i przede wszystkim bezpiecznie można je zdobyć w towarzystwie wysokogórskiego przewodnika tatrzańskiego. Wynajęcie osoby, która zajmuje się na codzień tego typu działalnością da Państwu poczucie bezpieczeństwa oraz świadomość, że swoje pomysły realizujecie z głową i rozsądkiem ;) Osobiście wspinam się już ponad 20 lat. Jestem instruktorem wspinaczki skalnej Polskiego Związku Alpinizmu, ratownikiem TOPR oraz licencjonowanym przewodnikiem, który setki razy wyprowadzał a co najważniesze sprowadzał ludzi bezpiecznie w doliny.

Aby stanąć na wierzchołku wybranej turni trzeba się trochę natrudzić. Ale z pewnością warto! Duża ekspozycja potęguje wrażenia, do tego dochodzi obcowanie ze sprzętem wspinaczkowym a często zjazd na linie jako jedyny sposób powrotu w doliny. Garść ważnych informacji: Po pierwsze na ogół wyjścia na tego typu turnie skalne oferują duże możliwości asekuracyjne a to ważne bo w konsekwencji przekłada się na odpowiednie bezpieczeństwo. Po drugie, wbrew panującym opiniom wcale nie trzeba mieć jakiegoś specjalistycznego przeszkolenia. To co niezbędne dowiecie się przed i w trakcie wspinaczki. Wystarczy standardowe wyposażenie górskie gdyż cały niezbędny sprzęt asekuracyjny dostaniecie ode mnie. Po trzecie, na wiele z tych efektownych szczytów można wyjść również w zimie. 

Ceny dla jednej osoby zaczynają się już od 600 zł a dla dwóch od 800 zl (400/os). W razie pytań śmiało proszę dzwonić lub mailować (604 848 308 lub firmamoko@wp.pl)

Zapraszam!