szkolenie, żeberko Skrajnego Granata

Szkolenia

Szkolenia organizuje się dla osób, które chcą nabyć umiejętności samodzielnego i bezpiecznego poruszania się po górach zarówno w lecie jak i w zimie.

Najczęściej szkolimy się w tematach takich jak:

  • szkolenia zimowe (poruszanie się w rakach, hamowanie czekanem, podstawowe manewry z liną)
  • szkolenia lawinowe (ABC lawinowe, testy grupowe, poszukiwania detektorem - technika, taktyka, schematy, sondowanie, odkopywanie, pierwsza pomoc)
  • szkolenia wspinaczkowe (latem i zimą np. w lodzie)
  • szkolenia w zakresie autoratownictwa (na skałach można nauczyć się np. ratowania ze szczelin lodowcowych)

 

Tego typu szkolenia są bardzo efektywne a ich uczestnicy w szybki sposób zdobywają wiedzę i umiejętności, których samodzielne zdobywanie trwa latami. Jest to oferta dla turystów o różnym stopniu zaawansowania. Tak samo zakres tematyczny szkoleń może mieć charakter ogólny albo specjalistyczny. Uczestnicy zapoznają się z nowoczesnym sprzętem i wyposażeniem oraz uczą się ich właściwego i bezpiecznego użycia. 

Można też spróbować połączyć tematy szkoleniowe z wyjściem na jakiś szczyt - to wszystko zależy od zakresu szkolenia oraz ilości uczestników. Innymi słowy można pokusić się o zorganizowanie wycieczki szkoleniowej, która oprócz wrażeń estetycznych dostarczy dawkę wiedzy. Zapraszam pojedyncze osoby oraz mniejsze lub większe grupy. Istnieje możliwość zorganizowania szkolenia dla np. kilkunastu chętnych przy udziale większej liczby instruktorów.