wyjścia, wyprawy, wycieczki, wspinaczki z przewodnikiem wysokogórskim tatrzańskim

Tatrzańskie klasyki

To wyjątkowa oferta opierająca się na wyprawach słynących z fantastycznych widoków, rozległych panoram oraz ciszy i spokoju. Mięguszowiecki Szczyt Wielki, Cubryna, Wołowy Grzbiet czy Żabi Szczyt Wyżni albo Niżnie Rysy to przykłady tras zaliczających się do tej właśnie grupy. To trasy odludne, znane i cenione od lat. Dlaczego? Przede wszystkim pokonujemy spore przewyższenia i odległości. W trakcie wędrówki krajobrazy zmieniają się jak w kalejdoskopie. Wszystkie drobne turnie zostają gdzieś tam w dole a my możemy cieszyć oko widokiem na szczyty i wzniesienia w samych Tatrach i w promieniu setek kilometrów dookoła. 

Można by powiedzieć, że to wyprawy dla koneserów tatrzańskiej przyrody. Niekoniecznie miłośników trudności technicznych. To ważne bo w końcu nie wszyscy chcą się wspinać lub wisieć na linie ;) 

O czym musimy wiedzieć. Po pierwsze brak trudności technicznych wcale nie oznacza, że nie musimy asekurować się liną. Musimy jak najbardziej! Często ilość powietrza pod nogami czyli ekspozycja jest tak duża, że mimo niewielkich trudności wspinaczkowych odczuwamy lęk co w konsekwencji może prowokować nerwowe ruchy. Dlatego na tego typu wyjściach jak najbardziej asekurujemy się. Niezbędny sprzęt dostaniecie ode mnie. Po drugie są to wyjścia odbywające się na dużych wysokościach, często bez możliwości natychmiastowego powrotu. Dlatego pogoda i warunki muszą być bardzo dobre. Na ogół tego typu trasy dostępne są latem - chodzi o możliwości czasowe oraz bezpieczeństwo. Po trzecie trzeba mieć niezłą kondycję dlatego, że nasze cele znajdują się daleko i wysoko.

Zachęcam Państwa do wspólnej  przygody a tym samym do skorzystania z usług kwalifikowanego przewodnika wysokogórskiego. Jestem osobą kompetentną. W ciągu niemal 25 lat mojej aktywności górskiej poznałem te rejony jako taternik i ratownik TOPR. Znam awaryjne sposoby i ścieżki zejściowe, potrafię też właściwie ocenić warunki abyśmy razem nie wpakowali się w kłopoty ;)

Ceny: zaczynają się już od 800 zł w przypadku jednej osoby i od 900 zl w przypadku dwóch osób (4500/os). Zapraszam serdecznie!

W razie pytań proszę dzwonić; tel. 604 848 308 lub mailować - zakładka "kontakt"

Paweł Orawiec