Mój wykaz wspinaczkowy

To moje perełki... czyli to co przyniosło mi najwięcej radości ale też kosztowało najwięcej emocji i wysiłku. To informacje raczej dla osób zainteresowanych i przede wszystkim zorientowanych ;) 

 

Solo:

Kant Heinricha na Zamarłej VII- (lato), Wielkie Zacięcie na Kieżmarskim VI+ w 5 h (Iato), 114 na wschodniej ścianie Kościelca V 5 h (zima), zachodni Filar Ganku V w czasie 1.35 h (zima), Filar Cihuli na Batyżowieckim V+ (lato), "Łańcuchówka morskooczna" - w jeden dzień Żabia Lalka - Zadnia Tomkowa Igła - Żabi Koń - Mięguszowiecki Szczyt Czarny - Zadni Mnich - Mnich. Filar Leporowskiego w 6.30 h (zima)

Solo free:

Wielka Korona Tatr czyli 14 najwybitniejszych tatrzańskich szczytów na które udało się wejść w czasie 60 godzin i 41 minut idąc trasą możliwie niedostępną dla biegaczy ;) Pokonałem m.in. Grań Wideł oraz granie Spiską i Nowoleśną. Kombinacja Depresji Rysuli, No Brewki i Drogi Śląskiej IV+ w 3 h (zima), Korona Wysokiej od Komina Komarnickich do Wagi w 3 h 30 min (lato), Grań Wideł od Kieżmarskiego do Łomnicy w 1 h 30 min (lato), Droga Klasyczna na Galerii Gankowej (lato), droga Motyki na wschodniej ścianie Wysokiej w 1 h 35 min (zima)

Inne:

nowa droga na Szarej Turni, pierwsze przejście jednodniowe i pierwsze powtórzenie po 10 latach Klepsydry – M6 A2 (zima), pierwsze przejście zimowe drogi Jargiłło-Wolf M5+ A2 (zima), czwarte zimowe klasyczne przejście drogi Kaprys Aury M7- OS (zima), klasyczne przejście Wariantu Muskata na „Lewym Mrozie” M6 – w dole wariantem Ciesielskiego-Paszczaka 7-. Zimą na Kotle Kazalnicy - Długosz-Popko, w dole wariantem prostującym przez Załupę M6+, Orzeł z Epiru M6+ i Parada Jedynek M7, Sprężyna M7+ - wszystko OS

Jaskinie:

Solo: Największa sucha głębokość w polskich jaskiniach: Litworowa – Syfon Dziadka (-785m) – Litworowa w 12 h LINK, Trawers Jaskini Czarnej wraz z dojściem i powrotem, licząc od wylotu Dol. Kościeliskiej w 2 h 33 min (od Harnasia do Harnasia)

Inne: Od 1994 r. przez mniej więcej 10 lat - uczestnictwo w eksploracji jednej z najgłębszych polskich jaskiń - Śnieżnej Studni. Współuczestnictwo w wyjściach, które doprowadziły do odkrycia Jaskini Siwy Kocioł wraz ze Studnią Szczepana.

Zjazdy narciarskie m.in. z Niebieskiej Przełęczy; „Rysą” do Czarnego Stawu czy z Banówki do Dol. Spalonej

 

Poniżej kilka wybranych fotek z "mojego ulubionego" przejścia Wielkiej Korony Tatr :)